Dragi elevi!

Vă dorim entuziasm şi succes! Să vă îmbogăţiţi în cunoaştere, bunătate şi respect, valori pe care, dobândindu-le, le veţi folosi întreaga viaţă. Ceea ce veţi învăţa pe băncile şcolii vă va fi de folos timp îndelungat şi va determina modul în care veţi face faţă unei lumi aflate în continuă transformare.

Dragi educatori, învăţători şi profesori!

Școala are nevoie să probăm creativitate, iniţiativă, competenţă pentru ca elevii noştri să reuşească. Vă mulţumim pentru felul în care aţi dovedit până acum că înţelegeţi menirea dascălului. Prin devotamentul nostru, vom putea asigura un învăţământ de calitate, menit să răspundă nevoilor elevilor şi exigenţelor societăţii pentru care îi pregătim .Vă urăm să fiți sănătoși, puternici și răbdători pentru ca împreună să conducem copiii  pe treptele performanțelor .Să nu uităm că, în tot ceea ce  facem la catedră, trebuie să primeze interesul elevului a cărui personalitate, cu răbdare şi cu dragoste, o modelăm.

Dăruirea cadrelor didactice nu este suficientă pentru reuşita şcolară. Prin cooperarea cu părinţii, implicarea comunităţii locale în problemele şcolii, precum şi prin susţinerea venită din partea societăţii civile, sprijinim performanţa şi modernizarea şcolii. Ne dorim şi în acest an şcolar o strânsă colaborare a factorilor educaţionali.

Interesul comun pentru reuşită nu poate aduce decât satisfacţii!

Succes în noul an şcolar!